Termostaty grzejnikowe WiFi. Dlaczego warto je wybrać?

[REKLAMA]

Mroźna zima to z pewnością duże ryzyko poniesienia wysokich kosztów za ogrzewanie. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby je obniżyć. W tym wpisie skupimy się na jednym z nich, jakim są termostaty grzejnikowe. Sprawdzamy, jak działają takie urządzenia i jak wiele możemy dzięki nim zaoszczędzić na rachunkach.

Jak działają inteligentne termostaty elektroniczne?

Nie jest tajemnicą, że w ogrzewaniu coraz bardziej cenimy sobie komfort, ale również zwracamy uwagę na ekologię. Jeżeli mówimy o ekologicznych rozwiązaniach w zakresie ogrzewania, na pewno bardzo cenione jest ogrzewanie elektryczne. Wprawdzie prąd jest coraz droższy, ale przy tego typu rozwiązaniu wielu inwestorów czerpie energię z paneli fotowoltaicznych. Połączenie tych dwóch rozwiązań pozwala cieszyć się nie tylko niemal darmowym prądem, ale też tanim, komfortowym i czystym dla powietrza ogrzewaniem.

Oczywiście w dalszym ciągu ogrzewanie elektryczne możemy usprawniać, w czym pomagają termostaty elektroniczne do grzejników na prąd. Dzięki nim możemy ustawić sterowanie ogrzewaniem zgodne ze swoimi preferencjami. Połączenie grzejników na podczerwień z takimi inteligentnymi termostatami to gwarancja, że uruchomią się one zgodnie z wybranym trybem, lub ustawioną temperaturą.

Termostaty wtykowe. Co należy o nich wiedzieć?

Warto zauważyć, że termostaty grzejnikowe wtykowe trzeba wpiąć do gniazdka. Jednak cenione, renomowane marki, na przykład Termoplaza (https://termoplaza.pl) w swojej ofercie mają także termostaty grzejnikowe WiFi. Ja nie trudno zgadnąć, takie urządzenia działają zdalnie, a więc zarządzać nimi można spoza domu, za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji lub strony.

Właśnie takimi termostatami warto zainteresować się zwłaszcza przy ogrzewaniu panelami grzewczymi na podczerwień oraz ogrzewaniu podłogowym. Dzięki temu możemy w prosty sposób zarządzać temperaturą w pomieszczeniu – z poziomu panelu sterowania na urządzeniu lub całkowicie zdalnie przez stronę internetową.

Ile kosztuje termostat grzejnikowy?

Jak przy wielu tego typu zaawansowanych technologicznie produktach, ceny termostatów są bardzo różne. Wszystko zależy od konkretnego modelu takiego urządzenia. Najtańsze kosztują kilkadziesiąt złotych, jednak są to termostaty do zarządzania temperaturą wyłącznie manualnie. W przypadku wysokiej jakości termostatów do ogrzewania podczerwienią za jakość termostatu należy zapłacić przynajmniej około 200 złotych. Oczywiście dotyczy to ceny jednej sztuki takiego produktu, a więc przy wykorzystaniu ich w całym domu należy przygotować się na wydatek w wysokości przynajmniej około 1000 złotych.

Podsumowując, z pewnością termostaty grzejnikowe są tym, co pomaga zarządzać temperaturą w pomieszczeniu. Nie ulega wątpliwości, że z takimi urządzeniami o wiele łatwiej zapewnić dobry klimat we wnętrzach i optymalne warunki termiczne. Zwłaszcza duży komfort zapewniają termostaty grzejnikowe z podczerwienią.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *