Czy teksty na podryw mogą jeszcze przykuć uwagę kobiet?

[REKLAMA]

Gotowe teksty na podryw bardzo często wykorzystywane są w nieudolnym uwodzeniu. Czy korzystając z nich, zawsze narażamy się na porażkę? Czy teksty na podryw mogą jeszcze przykuć uwagę kobiet?

Każdy, chociaż raz w życiu, słyszał oklepane formułki tekstowe, które miałyby na celu rozpoczęcie rozmowy z podrywaną kobietą. W powszechnej opinii panuje przekonanie, że tego rodzaju teksty na podryw nie są w stanie przykuć uwagi kobiety na dłużej. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Czy warto jeszcze korzystać z tego rodzaju formułek?

Cel: rozśmieszyć

Na samym początku należy sobie uświadomić, że skuteczne podrywanie nie jest kwestią kilku zdań. Wlicza się do tego wiele innych czynników, takich jak między innymi odpowiednia komunikacja niewerbalna czy nawet miejsce, w którym dokonuje się podrywu.

Warto jednak zaznaczyć, że znane z mediów społecznościowych teksty na podryw mogą znaleźć jeszcze zastosowanie podczas inicjowania rozmowy z nieznajomą kobietą. Muszą jednak mieć jedynie charakter inicjujący czy rozrywkowy. To oznacza, że my sami nie możemy brać tych tekstów na poważnie.

Wydaje się zatem, że teksty na podryw są idealne, żeby rozpocząć rozmowę z kobietą, ale zaraz potem wtrącić wzmiankę o słabości danego tekstu lub uwagę o jego oklepaniu. Jeżeli kobieta zauważy, że tak naprawdę nie musieliśmy posłużyć się tego rodzaju tekstem, aby rozpocząć z nią rozmowę, to będziemy mogli zapunktować. Chodzi przede wszystkim o to, aby danym tekstem na podryw nie tyle poderwać kobietę, co ją rozśmieszyć. Dochodzimy zatem do wniosku, że teksty na podryw nie powinny być w całości odrzucone – znajdują bowiem zastosowanie w inicjowaniu rozmowy. Warto jednak posługiwać się nimi w żartobliwym kontekście, nigdy zaś nie traktować poważnie. Pokazuje to także dystans do siebie oraz poczucie humoru, co jest niezwykle cenione przez kobiety.

Kiedy nie używać

Zdecydowanie więcej jest jednak sytuacji, kiedy nie należy używać tego rodzaju tekstów. Nawet w żartobliwym kontekście teksty te nie sprawdzą się we wszelkich sytuacjach społecznych, które nie są zorientowane na poznawanie nowych osób. Wówczas możemy narazić się na śmieszność i niezrozumienie.

Oczywiście nie dotyczy to każdej tego rodzaju sytuacji – podryw sytuacyjny jest dość skomplikowany i największe znaczenie odgrywa w nim nasza spontaniczność czy wręcz intuicyjność.

Warto jeszcze podkreślić, że żartobliwe teksty na podryw nie zadziałają na wszystkie kobiety. Niektóre z nich po usłyszeniu formułki, którą obrócimy w żart, nie wyłapią naszego dystansu do siebie, a takie rozpoczęcie rozmowy nie będzie dla niej komfortowe.

Podsumowując, posługiwanie się gotowymi formułkami na podryw samo w sobie nie przynosi żadnych korzyści, a nawet może działać zniechęcająco na kobiety. Nie można jednak powiedzieć, że teksty nie znajdują zastosowania w dzisiejszych praktykach uwodzenia – bardzo łatwo formułki te możemy obrócić w żart inicjujący rozmowę, a później normalnie poprowadzić konwersację.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *