Karboksyterapia – słyszałaś o niej?

[REKLAMA]

Rozstępy, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, cellulit, zmarszczki, podwójny podbródek – w pewnym wieku każda kobieta dostrzega zmiany, które niekoniecznie się jej podobają.  To prawda, ze należy zaakceptować skutki upływającego czasu, ale to  nie znaczy, że trzeba przestać o siebie dbać, zwłaszcza dziś – kiedy możliwości medycyny estetycznej są naprawdę ogromne. Jedną z innowacyjnych metod, która może poprawić wygląd naszej skóry jest karboksyterapia.

Karboksyterapia to odmładzanie przy użyciu dwutlenku węgla. Zabieg wykonuje się wstrzykując śródskórnie lub podskórnie dwutlenek węgla, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i znacznie przyspiesza tworzenie się nowych naczyń. Ponadto, dzięki temu zabiegowi zwiększa się przepływ krwi, a jak wiadomo, to właśnie ona transportuje zarówno tlen jak i składniki odżywcze. Jednym z miejsc, w których bez obaw można wykonać ten zabieg jest Centrum Medycyny i Estetyki – karboksyterapia – Centrum Medycyny i Estetyki Kielce to doskonały wybór dla wszystkich tych kobiet, które po prostu lubią o siebie dbać…

Efekty

Efekty tego zabiegu są zaskakujące. Skóra jest widocznie odmłodzona, a zmarszczki stają się znacznie płytsze. Ponadto, przywrócona zostaje jędrność oraz elastyczność skóry. Karboksyterapia zmniejsza rozstępy, poduszeczki tłuszczowe w okolicach oczu, zwiotczenie skóry i redukuje podwójny podbródek. Jedną z ogromnych zalet tego zabiegu jest to, że stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje również układ krążenia i układ limfatyczny, a także proces przemiany materii. Może być bardzo skuteczny w leczeniu łysienia. Niektóre z efektów zauważalne są natychmiast, inne efekty widoczne są po kilku zabiegach.

Ile kosztuje karboksyterapia?

Koszt tego zabiegu zależy oczywiście gabinetu kosmetycznego, ale również, a może przede wszystkim, od powierzchni ciała, na której jest wykonywany. Niewielka powierzchnia np. podbródek, szyja, czy dłonie, to koszt nie mniejszy niż 130 zł. Im większa powierzchnia, tym cena będzie rosła, jednak nie na tyle znacznie, aby zrezygnować z tego zabiegu, który przynosi naprawdę wiele korzyści. Można również pytać o promocje oraz szukać ich w internecie. Bardzo często duże zniżki można otrzymać, kiedy decydujemy się na kilka zabiegów.

Kto nie powinien decydować się na karboksyterapię? – przeciwwskazania

Wykonywanie karboksyterapii nie jest jednak wskazane w kilku przypadkach. Przede  wszystkim zabieg ten powinny odłożyć kobiety będące  ciąży. Podobnie kobiety, które są w czasie karmienia piersią. Zabiegów tego typu powinni unikać również chorzy na serce i na płuca, na niewydolność narządową oraz hemofilię. Nie zaleca się również, aby karboksyterapię wykonywały osoby w okresie antybiotykoterapii oraz osoby posiadające infekcje; czy to wirusowe czy bakteryjne. Kolejnymi przeciwwskazaniami są: zakażenia grzybicze, epilepsja, dusznica, przebyty zawał, przyjmowanie leków, których zadaniem jest rozrzedzanie krwi. Powinny z tym zabiegiem uważać również wszyscy Ci, którzy mają skłonności do bliznowców.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *