Jak znaleźć dobrego dentystę

[REKLAMA]

Trauma z dzieciństwa staje się traumą ludzi dorosłych. Jeśli chodzi o lekarzy stomatologów większość z nas ma skłonność do chowania się pod spódnicę, w sytuacji kiedy zbliżają się nasze coroczne kontrole stomatologiczne. Przy dzisiejszej technologii, nie ma już powodu, by dentysta miał wywoływać w nas strach. W rzeczywistości, po zobaczeniu swojego dentysty, należy mieć wszelkie powody, aby go uściskać. Pierwszym krokiem do bezbolesnych wizyt u swojego stomatologa, to właściwy wybór odpowiedniego dentysty.

Gdzie szukać? Nie każdy dentysta jest szkolony tak samo. Przy wyborze nowego dentysty, jest bardzo ważne, aby wybrać mądrze. Dzięki temu można uniknąć bólu i ewentualnego wstydu w przyszłości. Najlepszym miejscem do poszukiwania nowego dentysty w Twojej okolicy, jest odwiedzenie internetowych stron, poświęconych stomatologii. Strony te pozwalają ludziom z całego kraju wyrażać swoje opinie. Każdy dentysta może być na takiej stronie pochwalony, lub skrytykowany. Jest to bardzo dobry sposób, aby rozpocząć poszukiwania we właściwym kierunku. Innym doskonałym sposobem, aby znaleźć dobrego dentystę jest poproszenie znanych sobie osób, o wyrażenie opinii o swoim dentyście. Kiedy już wiesz, gdzie szukać nowego dentysty, istnieje kilka pytań do zadania mu. Musisz to zrobić, zanim jeszcze będzie mógł wywiercić w twoim zębie dziurkę. Nie należy również zatrudnić stomatologa tylko dlatego, że na jego drzwiach wisi tabliczka „gabinet”. Pierwsze pytanie na jakie powinien odpowiedzieć nam dentysta brzmi „jak długo jesteś w zawodzie i prowadzisz praktykę?”. To jest zawsze dobre pytanie do rozpoczęcia rozmowy. Mając do wyboru dentystę z doświadczeniem 20 lat, nie zawsze musi to poświadczać jego wielkie umiejętności. Jednak w większości przypadków, jeśli dentysta praktykuje opiekę stomatologiczną od 20 lat, można założyć że jest dobry w tym co robi. Innym ważnym pytaniem skierowanym do nowego dentysty jest to, w jakiej specjalizacji działa?

Aby dentysta mógł specjalizować się w konkretnej dziedzinie stomatologii, musi rozszerzać swoją edukację przez co najmniej dwa lata. To jest ważne dla Ciebie, jeśli chcesz mieć wykonane specjalistyczne zabiegi dentystyczne. Wreszcie, przed umówieniem się na wizytę, należy zapytać nowo poznanego dentystę, czy współpracuje z którymś z towarzystw ubezpieczeniowych. Jeśli Twój dentysta nie współpracuje z żadną firmą ubezpieczeniową – czyli jeśli jego praca nie posiada żadnej polisy – korzystanie z jego usług nie będzie dobrym. Powyższe pytania są to bardzo podstawowe pytania, które zawsze warto zadać nowo wybranemu dentyście. Jak w przypadku każdej innej osoby lub firmy, zanim zdecydujemy się go wynająć, należy przeprowadzić rozeznanie i dowiedzieć się czy pasuje on do naszych potrzeb. Kluczem do bezbolesnego uśmiechu jest otwarta komunikacja i szczerość ze swoim dentystą.

2 komentarze

  1. W Polsce ciężko o trudnego dentystę. Ja do swojej dentystki chodzę już prawie 20 lat i nie wyobrażam sobie że miałabym pójść do kogoś innego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *