Jak zadbać o pielęgnację swojego ciała?

[REKLAMA]

Pielęgnacja ciała często jest ignorowana, a jest równie ważna, co dbanie o swoją cerę. Sprawdź, jak dobrać odpowiednie kosmetyki, aby twoja skóra była odpowiednio ukojona przez cały dzień. Często wprowadzenie nawet jednego kosmetyku może przynieść bardzo dobre efekty. Dlatego sprawdź, jak odpowiednio je dobrać!

Pielęgnacja ciała – znajdź sprawdzony sklep!

Przed zakupem kosmetyków dobrze zrobisz, wybierając odpowiednie miejsce ku temu. Unikaj targów czy dyskontów niewiadomego pochodzenia, ponieważ znajdujące się w nich produkty mogły być źle przetrzymywane. Nie kupuj również otwartych opakowań, które zostały w jakikolwiek sposób naruszone. Mogło to wpłynąć na jakość oraz świeżość znajdującego się wewnątrz kosmetyku. Często dobrym rozwiązaniem są drogerie internetowe, ponieważ w nich ryzyko natrafienia na wcześniej otwarty produkt jest najmniejsze.

W sprawdzonym sklepie będziesz też prawdopodobnie mógł skonsultować się ze specjalistami, którzy dobiorą kosmetyk do twojego typu skóry.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki – sprawdź swój typ skóry

Tak samo, jak w przypadku twojej cery, tak i przy okazji całego ciała na pierwszym miejscu powinny być potrzeby, jakie ma twoja skóra. Jeśli jest sucha, musisz postawić na mocno nawilżające produkty. Przetłuszcza się? Wykorzystaj mleczka lub inne lekkie produkty. Nie zapomnij o regularnym złuszczaniu, zwłaszcza gdy twoja skóra wymaga w tym przypadku dodatkowej pomocy. Sprawdź też stan swoich stóp i odpowiednio o nie zadbaj, aby w okresie letnim móc chodzić w swoich ulubionych butach.

Twoja skóra jest mieszana i w niektórych miejscach jest bardzo sucha, a w innych zbyt mocno się przetłuszcza? Dopasuj kosmetyki do tych miejsc. Możesz używać kilku różnych, tak aby zaspokoić jej potrzeby i tym samym sprawić, by cała była równie jędrna i przyjemna w dotyku.

Używaj filtrów przeciwsłonecznych, aby o siebie zadbać

Choć opalenizna potrafi być prawdziwą ozdobą, jeśli chcesz zachować na dłużej młodość, koniecznie używaj na co dzień filtrów przeciwsłonecznych. Za ich pomocą osłaniaj swoje ramiona, nogi, twarz i wszystkie inne odsłonięte fragmenty ciała. Stawiaj na stabilne produkty o pewnym składzie. Pamiętaj, aby nie zastępować ich za pomocą naturalnych surowców. Te traktuj jedynie jako dodatkowe wsparcie. Gdy kosmetyk nie jest przebadany pod kątem wysokości ochrony, lepiej nie ryzykować poparzeń słonecznych.

Filtr powinieneś nakładać przed wyjściem na słońce, a następnie uzupełniać go co kilka godzin. Nie masz na to czasu w ciągu dnia? Nie rezygnuj z niego. Nawet jedno nałożenie zapewni Ci pewien poziom ochrony.

Kąp się pod prysznicem. To ci pomoże!

Regularne, długie leżenie w wannie nie zawsze jest dobre dla skóry, ponieważ szybko ją odwadnia. Dlatego stawiaj na szybkie kąpiele lub też korzystaj z prysznica. Jeśli zaś chcesz odprężyć się na dłużej, zadbaj o dodanie do wody olejków, płynu czy kul do kąpieli, które osłonią twoją skórę przed odwodnieniem. Używaj także delikatnych detergentów, niepowodujących podrażnień.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z Alkmie.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *