Mieszkanie dla singla w Krakowie – jak wybrać najlepsze?

[REKLAMA]

Osoby noszące się z zamiarem kupienia dla siebie mieszkania w Krakowie muszą rozstrzygnąć wiele istotnych dylematów. Oferta deweloperska w stolicy Małopolski jest na tyle bogata i różnorodna, że każdy singiel znajdzie lokum odpowiadające indywidualnym potrzebom i możliwościom finansowym.

Mieszkanie dla singla w Krakowie – jaki metraż?

Jedna z najistotniejszych kwestii przy zakupie mieszkania dla singla w Krakowie dotyczy metrażu. Tutaj często pojawia się pytanie, czy lepsza będzie kawalerka, czy mieszkanie 2-pokojowe? Wszystko zależy od kilku czynników. Przede wszystkim są to indywidualne możliwości finansowe, równie istotny jest też styl życia danej osoby i jej plany na przyszłość. Jeżeli ktoś nie zamierza zakładać rodziny, mniejsze lokum może się okazać w zupełności wystarczające. Eksperci z firmy Ekopark radzą jednak, aby dokładnie przeanalizować oferty deweloperów w Krakowie. Może bowiem zdarzyć się tak, że w cenie niewiele wyższej niż cena kawalerki da się kupić nawet 50-metrowe mieszkanie.

Mieszkanie dla singla w Krakowie – jaka lokalizacja?

Kolejną ważną sprawą jest wybór stosownej lokalizacji mieszkania. Kraków Płaszów to jedna z najpopularniejszych dzielnic w mieście, skąd do Rynku Głównego można dotrzeć w ok. 20 minut. Oczywiście nie wszystkim odpowiada centrum – nie brakuje i takich, którzy preferują mieszkania bardziej oddalone od śródmieścia, w tym również i te na obrzeżach. W takiej sytuacji koniecznie należy sprawdzić, jak taka dzielnica jest skomunikowana z pozostałymi częściami Krakowa i czy dojazd np. do pracy nie będzie przysparzał problemów.

Mieszkanie dla singla w Krakowie – wygoda i funkcjonalność

Osoby żyjące w pojedynkę zwykle postanawiają kupić mniejsze lokum. Powinno być one funkcjonalne i pozwalające zagospodarować przestrzeń w taki sposób, aby mieszkało się w nim wygodnie i komfortowo. W takim układzie niebagatelną rolę odgrywa jakość materiałów zastosowanych do wykończenia nieruchomości. Im mniejsza powierzchnia, tym szybciej się one zużywają.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *