Czy warto zainwestować w suszarkę na pranie?

[REKLAMA]

W jaki sposób do tej pory suszysz pranie? Rozwieszając je na sznurkach lub składanej suszarce balkonowej? O ile latem taki sposób się sprawdza, tak jesienią i zimą może sprawiać spore problemy. Niskie temperatury i opady deszczu utrudniają suszenie prania na świeżym powietrzu. Pozostaje zatem rozłożenie suszarki w pokoju lub suszenie w łazience. To wiąże się jednak z powstawaniem dużej ilości wilgoci, która może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i mieszkanie. Ponadto mebel w postaci suszarki w salonie lub bielizny wiszącej nad wanną, na pewno nie jest szczytem estetyki. Jak można temu zaradzić? Rozwiązaniem jest elektryczna suszarka na pranie.

Co to jest suszarka na pranie?

Na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczna pralka. Różni się od niej tym, że zamiast prać odzież, suszy ją. Do suszarki bębnowej wkładamy czyste, świeżo uprane i jeszcze mokre ubrania. Następnie wybieramy odpowiedni tryb pracy i suszarka rozpoczyna pracę. Strumień ciepłego powietrza powoli suszy odzież, tak abyśmy mogli ją wyjąć całkowicie suchą lub delikatnie wilgotną. W tym drugim przypadku pozwala to ubrania rozprasować dłońmi, bez konieczności używania żelazka. Suszarka na pranie to jeden ze sprzętów AGD, które bardzo ułatwiają życie – oszczędzają czas i pozwalają wprowadzić większy porządek w mieszkaniu. Ile kosztuje suszarka bębnowa na pranie? Cena najtańszych modeli rozpoczyna się od 1500 złotych. Za dobrej klasy sprzęt trzeba już dać ok. 2000 złotych. Pożyczka przez internet to tylko jeden z wielu pomysłów na sfinansowanie takiego wydatku. Jeśli jednak wydatek tego rzędu na suszarkę jest dla Ciebie zbyt duży, warto rozważyć inną opcję. Jest nią pralko-suszarka.

Pralko-suszarka, czyli 2w1

Pralko-suszarka łączy w jednym urządzeniu funkcję pralki i suszarki. Pozwala to ograniczyć koszty zakupu, a przede wszystkim jest to rozwiązanie znakomite do mniejszych łazienek, w których brakuje miejsca na osobną pralkę i osobną suszarkę. Planując zakup nowej pralki, warto zastanowić się nad wyborem pralko-suszarki. Jest to szczególnie przydatna opcja, jeśli często pierzemy ubrania bawełniane, które wymagają szybkiego suszenia. Pralko-suszarka, podobnie jak pralka świetnie sprawdza się w suszeniu pieluch, pościeli, prześcieradeł, bielizny. Oprócz tego, że oszczędza nasz czas na wieszaniu prania na sznurkach, w wielu przypadkach można zrezygnować z prasowania odzieży żelazkiem. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że w mieszkaniu nie trzeba wieszać mokrego prania, które powoduje, że ściany robią się wilgotne. Dobrej jakości pralko-suszarkę kupimy już od 1600 złotych. Porównując tę cenę z ceną zwykłej pralki – około 1000 złotych, naszym zdaniem warto dołożyć kilkaset złotych więcej i kupić model z opcją suszarki na pranie. Pomysł fajny, ale skąd wziąć na to pieniądze? Pożyczka przez internet ponownie przychodzi z pomocą pożyczka przez internet. Pamiętaj, że uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, jak np. zakup nowego sprzętu AGD lub wyposażenia kuchni lub łazienki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *