Czy warto kupić Apple TV?

[REKLAMA]

Przystawka Apple TV potrafi zamienić nasz telewizor w prawdziwe kino domowe. Dzięki bogatym  zasobom multimedialnym każdy z domowników znajdzie coś dla siebie. Czym jest Apple TV i czy warto kupić?

Co to jest Apple TV?

Apple TV to przystawka, którą podłącza się do telewizora. To innowacyjne urządzenie poszerza funkcjonalność telewizora oraz daje nam dostęp do nowych treści. Samo urządzenie jest niewielkie i dedykowane tym, którzy są posiadaczami urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka, takich jak iPhone, iPad. W zestawie oprócz przystawki znajduje się również pilot do zdalnego sterowania. W zależności od tego, który model Apple TV wybierzemy, możemy korzystać z multimediów w różnej jakości, a nawet i 4K HDR z dźwiękiem Dolby Atmos. Tym samym zamieniamy nasz telewizor w prawdziwe kino domowe. Co ciekawe, Apple TV zadebiutowało już w 2007 roku. Niestety wtedy nie każdy miał smart tv, aby móc sobie pozwolić na zakup urządzenia. W związku z tym nie cieszył się taką popularnością jak obecnie.

Jak używać Apple TV?

Korzystanie z Apple TV jest proste. Po zakupie przystawki należy dokonać konfiguracji. W tym celu podłączamy urządzenie, a następnie uruchamiamy i konfigurujemy. Następnie na ekranie pojawi się panel główny, gdzie możemy wybrać interesujące nas kategorie. Apple zadbało o czytelność i intuicyjność. Panel jest naprawdę czytelny i nie powinniśmy mieć problemu z wyszukaniem tego, co chcemy w danej chwili oglądać. Wyboru dokonujemy za pomocą pilota, dołączonego do zestawu. Wyposażono go w dotykową powierzchnię Touch, con umożliwia obsługę kciukiem. Jeśli posiadamy iPhone’a, to możemy sterować za pomocą smartfona. Apple TV oferuje nam dostęp aplikacji Apple TV+, umożliwia wypożyczanie i kupowanie filmów, a także pozwala na oglądanie ulubionych seriali na platformie Netflix. Ponadto, możemy połączyć się z biblioteką iTunes i synchronizować m.in.  utwory muzyczne, zdjęcia, wideo i oglądać je na ekranie telewizora. Jednak nie na tym kończą się możliwości Apple TV. Przystawka to także sprzęt do gier. Co więcej, umożliwia zarządzanie centrum inteligentnego domu.

Czy warto kupić Apple Tv?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Apple TV to gadżet, który ukazuje nowy wymiar telewizji. Możliwość oglądania filmów i seriali, dostęp do platformy Netflix czy biblioteka z iTunes to tylko część możliwości, jakie niesie za sobą urządzenie. Tworząc przystawkę, Apple postawiło na przyszłość, dopasowując się do najnowszych trendów technologicznych. Ten niewielkich rozmiarów gadżet pozwala zmienić nasz telewizor w prawdziwe kino domowe, gwarantując wysokiej jakości obraz oraz dźwięk. Będzie idealny dla fanów marki z logo nadgryzionego jabłuszka. Na rynku istnieje kilka modeli Apple TV. Największą popularnością cieszy się model Apple TV 4K. Nic dziwnego. To doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników. Oferuje rozdzielczość 4K i wsparcie dla HDR. Do tego dźwięk Dolby Atmos. Taka konfiguracja sprawi, że poczujemy się jak w kinie. Niezastąpiony dodatek w dobie pandemii, gdzie uniemożliwiono nam korzystanie z kin.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *