Najlepsza metoda druku niewielkim nakładzie etykiet

[REKLAMA]

Etykiety na produktach są dziś bardzo różne. Jedne są kolorowe, inne natomiast bezbarwne, raz są to etykiety papierowe, a innym foliowe. Zdarza się, zwłaszcza mniejszym producentom, że potrzebują oni nakładu rzędu kilkuset etykiet. Którą z metod druku wybrać, aby zoptymalizować wówczas proces zamówienia pod kątem kosztów?

Druk cyfrowy przy małych zamówieniach

Jeżeli jesteśmy przy druku etykiet, przede wszystkim należy zatrzymać się przy dwóch najpowszechniejszych metodach, a mianowicie druku cyfrowym i technologii fleksograficznej. Jeśli ma to być druk zaledwie kilkuset etykiet, to zdecydowanie lepiej wypada tutaj ten pierwszy. Bez wątpienia druk cyfrowy etykiet samoprzylepnych to wówczas duża oszczędność, choć wiele zależy rzecz jasna od tego, kto zajmie się realizacją zamówienia, a konkurencja na rynku jest obecnie ogromna. Postanowiliśmy przyjrzeć się jednej z firm, która wniosła nową jakość do branży poligraficznej. Mowa o marce Label Express, która wprawdzie swoją siedzibę ma w Poznaniu, ale z powodzeniem realizuje usługi druku cyfrowego dla klientów z różnych stron Polski.

Jak wygląda druk cyfrowy w Label Express?

Na stronie labelexpress.eu można przeczytać, że firma specjalizuje się w druku etykiet, przygotowując między innymi etykiety na soki, wino, piwo, słoiki czy butelki. Zacząć wypada od tego, że minimalny nakład zamówienia to zaledwie 500 sztuk etykiet. Co ważniejsze, przy tak niewielkim nakładzie można zachować korzystną cenę w przeliczeniu na jedną etykietę. To ogromna zaleta druku cyfrowego i nie inaczej jest w Label Express. Jednak w tym przypadku proces produkcji zawiera w sobie również wycinanie za pomocą lasera i nawijanie na rolę, a więc nie są potrzebne żadne wykrojniki, co tylko obniża samą cenę usługi.

Szeroki wybór jest też pod kątem materiałów. Z reguły etykiety samoprzylepne są drukowane na papierze. Może to być papier biały, ale również złoty czy srebrny, z klejem krylowym, mocnym klejem kauczukowym lub klejem odlepnym. Poza tym do wyboru jest folia polipropylenowa biała lub transparentna, dzięki której etykiety mogą być przezroczyste.

Wycena online

Pisaliśmy, że Label Express to zupełnie nowa jakość na rynku poligraficznym. Faktycznie firma przekonuje nie tylko atrakcyjnymi cenami, pozytywnymi opiniami oraz wysoką jakością świadczonych usług. Dużym wsparciem dla klientów, zwłaszcza tych, którzy takie zamówienie składają po raz pierwszy, jest kalkulator druku etykiet samoprzylepnych. W ten sposób można w kilka chwil dowiedzieć się, jak wiele kosztować będzie realizacja całego zamówienia.

Wystarczy podać wymiary, jakie będą mieć etykiety samoprzylepne, a następnie wgrać plik, wybrać materiał i ilość. Te podstawowe dane będą wystarczające. Oczywiście w szczegółach cenę można poznać po podaniu cząstkowych danych, co nie jest jednak ani trudne, ani czasochłonne. Na pewno jest to o wiele szybsze i lepsze rozwiązanie niż korespondencja za pośrednictwem poczty elektronicznej, która często mocno wydłuża realizację zamówienia. Tutaj towar do klienta z reguły dociera już w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *