Idealne rozrywki dla osób starszych.

[REKLAMA]

W dzisiejszych czasach widok emeryta w ciepłych kapciach, siedzącego w fotelu, powoli odchodzi w zapomnienie. Oczywiście, że są takie osoby, które uwielbiają czas spędzać w ten sposób, na spokojnie. Jednak zdecydowana większość, to ludzie, którzy bardzo aktywnie spędzają wolne chwile. Widok starszych osób, które żywo spacerują parkową alejką z modnymi kijkami, czy nawet bez nich – takie obrazki mogą pokazywać, że można żyć aktywnie, w każdym wieku.

Coraz więcej miast dba o rozrywki dla seniorów. W klubach, w domach kultury, powstają specjalne zajęcia dla osób, które już są na emeryturze i mają bardzo dużo wolnego czasu. Zresztą nie tylko emeryci mogą korzystać z takich zajęć. Bardzo często takie zajęcia nazywane są „50+”, co oznacza, że po prostu wszystkie osoby starsze mogą na nie uczęszczać. Nie ważne, czy jesteś na emeryturze, czy jeszcze pracujesz. Ważne, abyś aktywnie spędzał czas, i mimo wieku wciąż rozwijał swoje pasje i umiejętności.

O jakich formach rozrywki dokładnie mowa? Chociażby regularne zajęcia sportowe. Oczywiście, starsze osoby nie muszą myśleć o szalonym fitnessie, ale o czymś dla rozruszania mięśni: pilates, joga, tai- chi, są bardzo popularne wśród nich. Szczególnie tai – chi polecane jest dla osób, które potrzebują wyciszenia, ale jednocześnie spokojnej, niespiesznej aktywności fizycznej. Dzięki takim powolnym ruchom na pewno wielu ludzi świetnie się poczuje. Wiele osób poleca sobie takie regularne spotkania, które nie ograniczają się do co tygodniowych spotkań w klubie emeryta. To również wyjazdy w ciągu roku nad jeziora, w góry, czy nad morze. Jest to naprawdę świetna propozycja dla tych, którzy czują, iż mimo wieku rozpiera ich energia.

A klubowe spotkania chóralne? To również świetny sposób na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi. Oczywiście, trzeba od razu powiedzieć, że nie jest to tylko muzyka kościelna – otóż nie. Dzisiejsi seniorzy wyłamują się tym stereotypom i świetnie odnajdują się w klimacie disco – polo, pop, czy też rock and roll. Potem można pomyśleć o organizacji publicznych występów, gdzie rodziny będą podziwiały zdolnych emerytów na scenie. Świetna zabawa jest gwarantowana.

W wielu miejscach dla starszych ludzi organizowane są zajęcia z obsługi komputera. Takie osoby często rezygnują z użytkowania nowoczesnych technologii, ponieważ boją się, że nic nie pojmą. Takie myślenie jest jednak błędne. Wystarczy tylko skorzystać z takich zajęć, a okaże się, że komputer wcale nie gryzie, a internet to świetna rzecz, która może nawet starszym osobom ułatwić życie. Nie można się od razu zniechęcać. A przy okazji można poznać innych, sympatycznych seniorów, którzy również zdecydują się na takie zajęcia.

A może lubicie piec ciasta i chcecie przekazać innym, młodszym tajniki swoich przepisów? Możecie sami zorganizować takie zajęcia, które na pewno będą cieszyły się popularnością. Bardzo szybko się o tym przekonacie.

Aktywność życiowa pomaga seniorom przełamać samotność w jesieni życia. Nie trzeba zamykać się w czterech ścianach. Można śmiało wyjść do ludzi i cieszyć się radością życia.

Artykuł powstał przy współpracy z zycieseniora.com

3 komentarze

  1. Dokładnie.Dzisiejsi emeryci lubią i chcą być aktywni. Wśród tych, których ja znam dość popularny jest nordic walking. Mało wymagający a przynoszący wiele korzyści.

  2. W tej chwili coraz więcej na rynku ofert dla starszych osób. Mamy spora ofertę uniwersytetów trzeciego wieku, kółek oraz stowarzyszeń dla osób starszych. Nie trudno również o zajęcia sportowe dla seniorów.

  3. Po latach pracy mają wreszcie czas na oddanie się swoim pasjom. Często jednak zamiast cieszyć się dużą ilością wolnego czasu narzekają na stagnację.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *