Kiedy warto kupić elektroniczną nianię?

[REKLAMA]

Rodzice niemowląt często z obawy o nieznane decydują się na zakup zbędnych gadżetów i rzeczy, z których nigdy później nie skorzystają. Wśród nich pojawia się elektroniczna niania, która na pewno nie jest potrzebna w każdym domu. Kto powinien się w nią wyposażyć? Kiedy taka niania może się faktycznie przydać?

Jak działa niania elektroniczna?

W sklepach można dziś znaleźć bardzo szeroki wybór urządzeń, które mają pomagać w opiece nad maleństwem i sygnalizować, kiedy tylko maluszek obudzi się i będzie sam w pomieszczeniu. Większość z nich reaguje na dźwięki wydawane przez dziecko dzięki nadajnikowi, a następnie daje sygnał do odbiornika, który rodzice mają w innym pomieszczeniu. W zależności od modelu, istnieje możliwość nadawania dźwięków dziecka przez mikrofon lub oglądania go na ekranie, dzięki kamerze, która znajduje się w urządzeniu nad łóżeczkiem dziecka.

Wielu młodych rodziców korzysta dziś z aplikacji na telefony komórkowe. Ich działanie jest banalnie proste. Jeden telefon należy pozostawić w pokoju ze śpiącym dzieckiem, zaś drugi zabieramy ze sobą. Warunkiem, że niania elektroniczna zadziała jest uruchomienie aplikacji na obu telefonach i jej odpowiednie ustawienie. Kiedy maluch zacznie wydawać z siebie dźwięki, telefon znajdujący się w jego pokoju natychmiast wykona połączenie do drugiego modelu, który ma przy sobie rodzic. Odbierając połączenie można usłyszeć swoje dziecko.

Niania elektroniczna – w jakich sytuacjach jest niezbędna?

Jeśli rodzina mieszka w dużym domu, a dziecko sypia na co dzień w swojej własnej sypialni, zakup takiego urządzenia może być doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba się bowiem obawiać i maluszka można swobodnie pozostawić w jego pokoju, a samemu udać się do drugiej części domu. Należy jednak mieć przy sobie urządzenie i sprawdzać, czy posiada zasięg. Tego typu niania elektroniczna na pewno sprawdza się również podczas wyjazdów. Kiedy rodzice chcą spotkać się ze znajomymi lub rodziną i miło spędzić czas, mogą uśpić dziecko w pokoju, a sami udać się na przykład na taras, czy do ogrodu na grilla. Bardzo ważne jest jednak, żeby monitorować sytuację.

Zaletą elektronicznej niani z kamerą jest to, że jej sygnał można udostępnić również innym osobom przez Internet. W ten sposób babcia ma możliwość oglądania śpiących wnuków, nawet jeśli znajduje się daleko od nich. Z takiej opcji korzystają również rodzice, którzy zmuszeni są do wyjazdów służbowych i tęsknią za swoimi dziećmi.

Jaki model niani elektronicznej wybrać?

Producenci oferują szereg różnych możliwości, a poszczególne modele różnią się od siebie znacząco cenami. Wiele zależy od konkretnych potrzeb danej rodziny. Na pewno niania zaopatrzona w profesjonalną kamerę, która nagrywa dziecko w ciemnościach jest znacznie droższa od tradycyjnego modelu. Decydując się na zainstalowanie aplikacji w swoim telefonie nie trzeba wydawać ani grosza, ponieważ niektóre z nich są całkowicie darmowe i można je pobrać przez Internet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *