Idealny prezent dla całej rodziny

[REKLAMA]

Urodziny, imieniny, dzień dziecka, święta, mikołaj, zakończenie roku szkolnego to tylko niektóre z okazji do robienia prezentów dzieciom. I tak co kilka miesięcy, a nawet tygodni dziecku przybywa nowych pluszaków, gier, klocków, lalek, samochodzików.

Starsze osoby z odrobiną nostalgii wspominają dzieciństwo kiedy mieli kilka ukochanych i wymarzonych zabawek. Każda z nich miała swoje imię i miejsce w pokoju. Współcześnie dzieci mają niekiedy tak dużo zabawek, że po chwili zabawy rzucają je w kąt i o nich zapominają. Dlatego coraz częściej rodzice, dziadkowie i inne bliskie osoby szukają lepszych alternatyw dla tradycyjnych prezentów.

Czas z rodziną

Obecnie dzieciom brakuje częściej czasu spędzanego z rodzicami, niż zabawek. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie wspólnego wyjścia. Dziecko zamiast kolejnej zabawki może otrzymać bilety na koncerty ulubionych artystów, do cyrku, kina czy do centrum rozrywki. Nie tylko sprawimy dziecku ogromną przyjemność, ale też stworzymy okazję do wspólnego spędzenia czasu, co zbliży całą rodzinę. Wspólne przeżywanie emocji zacieśnia więzy i jest też okazją do rozmów.

Oczywiście niejednokrotnie odwiedzamy z dzieckiem centrum rozrywkowe, ogród zoologiczny czy wesołe miasteczko. Ale można uczynić z takiego wyjścia prawdziwe święto i do tego właśnie zachęcamy.

Kreatywność to podstawa

Zorganizować w atrakcyjny sposób czas można nawet nie wydając zbyt wiele pieniędzy. Dobrym pomysłem jest spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Może to być piknik, wycieczka rowerowa lub podróż w nieznane. Warto też wykorzystać już same przygotowania jako formę zabawy. Wspólne szykowanie przekąsek na wyprawę czy przygotowanie albumu, do którego wkleimy znalezione pamiątki, pocztówki oraz wykonane w czasie wyjazdu zdjęcia mogą być wspaniałym wstępem do wspólnej zabawy.

Robienie dziecku tego typu prezentów ma też dużo innych zalet. Przede wszystkim pokazujemy dzieciom, że nie tylko materialne przedmioty sprawiają radość. Po drugie mamy szansę zainteresować dziecko czymś nowym i ciekawym. W dodatku dzieci, które obecnie zbyt dużo czasu siedzą przed komputerem, telewizorem, a nawet w szkole, mają okazję poruszać się na świeżym powietrzu z dala od elektroniki i internetu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *