Jak kupić mieszkanie w Warszawie?

[REKLAMA]

Rynek nieruchomości zawsze wiąże się z poważnymi wydatkami i wiele osób zastanawia się jak wejść na niego bez bolesnych efektów ubocznych.

Młodzi ludzie często nie mają wystarczających funduszy na zakup mieszkania, w związku z czym muszą posiłkować się kredytem. O czym powinni pamiętać i na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości? Zastanowimy się nad tym w niniejszym artykule.

Możliwości i potrzeby

Na początek warto określić zakres swoich potrzeb i możliwości. Jako przykład rozważań weźmiemy mieszkania na mokotowie – określiwszy miasto i dzielnicę, można swobodnie przejść do tak zwanego badania rynku. Trzeba sprawdzić za jakie kwoty jakich metraży i budynków można się spodziewać. Co oferuje rynek pierwotny, a co rynek wtórny. Choć mieszkania z rynku pierwotnego są droższe, mają też realnie większą wartość i mogą przynosić wyższe zyski w przyszłości. Najlepiej od razu zadać sobie pytania o ewentualny cel posiadania lokum (czy brany będzie pod uwagę wynajem?), metraż (ile pokoi?), a także udogodnienia dodatkowe (garaż, miejsce parkingowe, taras). Odpowiedzi pomogą w sprawniejszej selekcji nieruchomości.

Finanse pod kontrolą

Jak pokazują ostatnie badania, inwestycje na mokotowie cieszą się sporą popularnością. Wielu ludzi chętnie wynajmuje mieszkania. Daje to ciekawą możliwość na spłatę kredytu – nawet jeżeli mieszkanie kupuje się dla własnych potrzeb, można wynająć je na pewien okres zdobywając fundusze na jego spłatę. Ponadto warto pamiętać, że Warszawa daje nieskończone możliwości, jeśli chodzi o zarabianie, wystarczy pozostać kreatywnym i otworzyć umysł. Z drugiej strony, mieszkanie nigdy nie powinno przekraczać realnych możliwości inwestora. Co nie znaczy, że tych możliwości nie da się powiększać!

Cechy nieruchomości

Decydując się na nowe mieszkania na sprzedaż, z reguły można liczyć na ich wysoki komfort i przyjemne udogodnienia. Mieszkanie można zaaranżować od podstaw, nie są potrzebne żadne kosztowne remonty. Liczy się też lokalizacja, bliskość dla strategicznych dla mieszkańców miejsc. Kupując nieruchomość dobrze jest wziąć kartkę i wypisać plusy i minusy danego mieszkania. To sposób nieco staromodny, lecz efektowny i dający dobry wgląd na całokształt sytuacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *