Jak wybrać dobry klimatyzator domowy?

[REKLAMA]

W ostatnich latach anomalie pogodowe stają się coraz częstszym zjawiskiem. Fale afrykańskich upałów z ciężkim suchym powietrzem, spotykane są często nawet przez właściwym rozpoczęciem lata, czy niespodziewany chłód w czasie kiedy szczególnie z powodu zakończenia sezonu grzewczego marzniemy. Odpowiedź na te problemy jest jedna- klimatyzacja.

Jak działa klimatyzator?

Działanie klimatyzatora można porównać do pracy lodówki. Klimatyzacja domowa zabiera ciepło z pomieszczenia i wydala je na zewnątrz. Odpowiednikiem zamrażalnika w klimatyzatorze jest parownik, których ochładza pomieszczenie. Jego działanie polega za odebraniu ciepła przez specjalną ciecz, która posiada niską temperaturę parowania (czynnik chłodniczy). W następnej kolejności ciepło to przekazywane jest do skraplacza i wydalane na zewnątrz. Cały ten proces jest możliwy dzięki sprężarce działającej na prąd oraz wentylatorom, które mają za zadanie zwiększyć przepływ powietrza między parownikiem i skraplaczem.

Klimatyzator nie tylko na upały!

W naszej świadomości zakorzeniło się przekonanie, że działanie klimatyzatora pomocne jest tylko w przypadku upałów, prawda jest jednak nieco inna. Klimatyzacja równie dobrze sprawdzi się w przypadku niskich temperatur, będzie to możliwe poprzez odwrócenie obiegu działania urządzenia. Dzięki tej możliwości możemy pomieszczenie nie tylko ochłodzić lecz także ogrzać. Co więcej, taki typ ogrzewania, jest niezwykle energooszczędny. Zakupując klimatyzator typu NORDIC otrzymujemy wielofunkcyjne urządzenie grzewczo- chłodzące. Takie urządzenie mogą nawet zastąpić system grzewczy na mniejszych powierzchniach. Wyróżnia je bardzo dobra wydajność, są w stanie ogrzać pomieszczenie, nawet kiedy panuje temperatura -25°C. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie, kiedy potrzebujemy ciepła poza sezonem grzewczym, który w blokach trwa najczęściej od października do kwietnia, czy np. w domkach letniskowych, dzięki czemu będziemy mogli zrezygnować z drogiego systemu centralnego ogrzewania.

Ścienny, przenośny czy przypodłogowo- podstropowy?

Wybór klimatyzatora do naszego domu jest zdeterminowany przez powierzchnie, jaką chcemy ochłodzić czy ogrzać. Do domu najlepszym rozwiązaniem jest montaż klimatyzatorów stałych, wykazują one znacznie większą wydajność w stosunku do tych przenośnych, jeżeli jednak zamierzamy korzystać z urządzenia od czasu do czasu klimatyzator przenośny sprawdzi się idealnie. Dużym plusem mobilnych klimatyzatorów jest brak konieczności ingerencji w ściany, czy okna budynku oraz braku potrzeby zatrudniania fachowca do montażu. Ciekawą ofertę w tym zakresie proponuje firma KAISAI, klimatyzatory tej marki są energooszczędne, wydajne oraz podążają za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Część urządzeń tej marki ma bardzo wygodną funkcję KAISAI FLY, dzięki której za pomocą sygnału Wi-Fi możemy sterować naszym klimatyzatorem z naszego urządzenia mobilnego np. smartfonu. Funkcja ta pozwala z dowolnego miejsca na uruchomienie klimatyzatora dlatego wyjeżdżając na wczasy nie będziemy musieli się martwić czy wyłączyliśmy urządzenie, możemy to w dowolnym momencie sprawdzić w naszym telefonie i odwrotnie wracając z wczasów nie musimy się obawiać, że w naszym domu będzie upał ponieważ odpowiednio wcześniej dostosujemy temperaturę w domu do naszych potrzeb.

Split- klimatyzacja na miarę naszych potrzeb.

Pomimo że ten typ klimatyzacji wymaga pozwolenia od zarządcy, jeżeli mieszkamy w bloku. Do tego konieczne jest zatrudnienie ekipy montażowej, jednak warto to zrobić. Klimatyzatory domowe w systemie split, są bardzo cichymi urządzeniami. Systemem sterujemy za pomocą pilota, gdzie możliwa jest instalacja nawet pięciu różnych jednostek wewnętrznych, które dopasowane są do wymogów pomieszczeń, w jakich się znajdują. W systemie tym może działać większość klimatyzatorów dostępnych na rynku: sufitowe, kasetonowe, uniwersalne czy kanałowe. Rozwiązanie to jest najlepsze dla naszego domu, czy mieszkania cieszy się wciąż rosnącą popularnością na rynku.

Klimatyzatory stanowią coraz bardziej popularne urządzenia, także wykorzystywane w zabudowie wielorodzinnej. Na nowych osiedlach często są instalowane już na etapie budowy, niemniej jednak coraz częściej zauważyć można także montaż klimatyzatorów w domach czy mieszkaniach starszego typu. Także i my nie bądźmy niewolnikami kapryśnej pogody, zafundujmy sobie luksus stałej temperatury i czystego powietrza każdego dnia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *