Jak nauczyć się pływać?

[REKLAMA]

Uprawianie sportu jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka, niestety wiele osób to bagatelizuje, w konsekwencji prowadzimy siedzący tryb życia. Doskonałą formą aktywności fizycznej może okazać się pływanie, które wbrew pozorom nie jest trudną czynnością, wymaga jednakże praktyki i ćwiczeń. W jaki sposób skutecznie uczyć się pływać? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie są zalety pływania? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Samodzielnie czy z trenerem – jak nauczyć się pływać?

Wiele osób zastanawia się, co jest lepszym rozwiązaniem- samodzielne pływanie czy z trenerem? Z pewnością odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem dużo w tym przypadku zależy od indywidualnych preferencji. Samodzielna nauka będzie zdecydowanie trudniejsza i bardziej czasochłonna, jednakże jest to rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym.

Optymalne wydaje się jednak skorzystanie z pomocy trenera. Instruktor na bieżąco ogląda nasze ruchy i koryguje ewentualne błędy. W konsekwencji uchronimy się przed wyrobieniem niewłaściwych nawyków, a także nauczymy się najważniejszych elementów.

Zacznij od podstaw

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowaliśmy pływać, nie powinniśmy „rzucać się na głęboką wodę”. Zacznijmy od elementarnych podstaw i powoli zwiększajmy swoje umiejętności. Bardzo przydatne okażą się płetwy, a także deska. Dzięki nim jesteśmy w stanie bez większych problemów utrzymać ciało w pozycji horyzontalnej, a to w znacznym stopniu ułatwia opanowanie wszelkich podstaw. W jaki sposób utrzymywać się na powierzchni na początku? Skorzystaj ze specjalnej deski piankowej lub z makaronu! Ułatwi to dodatkowo pracę nóg i rąk, która jest bardzo istotna.

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z dmuchanych pływaków na ramiona, jednakże w praktyce są zdecydowanie nieprzydatne do nauki pływania. Dlaczego? Korzystając z tego przedmiotu mamy niewłaściwą pozycję tułowia, dlatego też jest to dobry pomysł jedynie dla dzieci, które uwielbiają bawić się w wodzie.

Dlaczego warto pływać?

Wiele osób zastanawia się zapewne, po co właściwie uczyć się pływać. Przede wszystkim pływać może właściwie każdy, niezależnie od tego, w jakim jest wieku. Kiedy jesteśmy pod opieką innych, nie musimy martwić się o własne zdrowie. Pływanie to świetny sposób na to, aby w skuteczny sposób zwiększyć wytrzymałość i koordynację ruchową. Kolejną zaletą jest pozytywny wpływ na nasz nastrój. W tym przypadku mamy do czynienia ze świetnym wpływem na nasz cały organizm.

Pływanie jest zalecane tym wszystkim, którzy mają problemy ze swoimi stawami, ewentualnie ulegli kontuzji. Dodatkowo w czasie godzinnego treningu o dość dużej intensywności, jesteśmy w stanie spalić nawet 600 kcal, co jest oczywiście doskonałym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy chcieliby zrzucić zbędne kilogramy. Warto wspomnieć o tym, że aktywność fizyczna w wodzie nie obciąża kręgosłupa i stawów, jednak wzmacnia mięśnie, które to są odpowiedzialne za to, aby podtrzymać całe ciało.

Artykuł powstał przy współpracy z sportfun.com.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *