Jakie są konsekwencje złej diety?

[REKLAMA]

W dzisiejszym świecie wielu z nas mierzy się codziennie z przepracowaniem, dużym stresem i brakiem wolnego czasu. To wszystko przekłada się na złe nawyki żywieniowe. Nieprawidłowa dieta niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji, które mogą znacznie odbić się na stanie naszego zdrowia.

Nieprawidłowa masa ciała

Zła dieta przekłada się również na wygląd naszego ciała. Brak czasu i nieregularne posiłki mogą spowodować utratę masy ciała, a nawet niedowagę. W natłoku codziennych spraw często zapominamy o posiłkach. Niektórzy przypominają sobie o nich dopiero wieczorem. Po całym dniu niejedzenia spożywają zbyt duży posiłek, aby najeść się „na zapas”. To z kolei może spowodować nadwagę, a nawet otyłość. Do takiego stanu rzeczy przyczynia się również siedzący tryb życia i brak sportu. Dla niektórych lekarstwem na stres i problemy okazuje się jedzenie. Zajadanie kłopotów również powoduje podwyższenie masy ciała. Dla innych z kolei stres jest czynnikiem, który powoduje, że nie mogą nic przełknąć. Obie te skrajności nie są dobre dla naszego organizmu. Do nadwagi przyczynić może się również żywienie się w restauracjach typu fast-food. Serwują one pożywienie, które ma niewiele wartości odżywczych, a za to ogromną ilość kalorii. Z braku czasu jednak coraz częściej je wybieramy.

Ból żołądka lub jelit

Ból żołądka i jelit to typowe dolegliwości, które pojawiają się w przypadku nieprawidłowego odżywiania się. Mogą być spowodowane różnymi błędami dietetycznymi. Ból żołądka często pojawia się, gdy zjemy za dużą ilość pokarmu na raz. Bardzo często towarzyszy mu zgaga, szczególnie jeżeli spożyty przez nas posiłek był smażony na dużej ilości oleju. Ciężkostrawne dania często powodują bóle żołądkowe, które przejawiają się zwykle specyficznym kłuciem. Jeśli bardzo często zdarza nam się je odczuwać, powinniśmy udać się do lekarza i wykonać odpowiednie badania. Możemy bowiem cierpieć nawet na chorobę wrzodową żołądka. Ból jelit również często powodowany jest przez błędy żywieniowe. Zwykle w pośpiechu połykamy kolejne kęsy posiłku, a razem z nimi pęcherzyki powietrza. Generuje to gazy, które powodują ból jelit.

Trądzikowe zmiany skórne

Konsekwencje nieprawidłowej diety często przejawiają się również na naszej skórze. Bardzo wiele osób wrażliwych jest na słodycze, fast foody, chipsy czy słodkie napoje. Nawet następnego dnia po spożyciu tego typu produktów na skórze pojawiają się ropne wykwity. Takie efekty dają często również bardzo ostre przyprawy. Aby pozbyć się problemów z trądzikiem należy najczęściej po prostu wyeliminować potrawy, które nam szkodzą. Warto więc obserwować po jakich produktach na naszej skórze pojawiają się zmiany. Dzięki temu łatwiej będzie nam kontrolować stan naszej cery.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *