Co zrobić z samochodem niezdatnym do jazdy?

[REKLAMA]

Nie jest tajemnicą, że obecnie niemal każda rodzina w Polsce ma samochód. Nie ma w tym nic szczególnego. Trzeba mieć na uwadze, że auto to ogromna wartość dodana i wielkie dobro, które znacznie ułatwia nam normalną egzystencję. Co natomiast, jeżeli samochód nam się znudził? Najlepiej go odsprzedać, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. Są też inne możliwości. Jakie?

Kiedy rezygnujemy z samochodu?

Podaż samochodów na rynku wtórnym jest dziś ogromna. Dlatego znalezienie auta używanego nie jest większym problemem. Nie jest natomiast tajemnicą, że większość z Polaków porusza się samochodami co najmniej kilkuletnimi. Częściej są one jednak ponad 10-letnie. Zmieniając samochód, najczęściej decydujemy się na zmianę dlatego, że obecny pojazd jest już mocno wyeksploatowany. Na szczęście często i tak znajdzie on kolejnego nabywcę. Tanie i mocno wyeksploatowane auta kupują między innymi młodzi kierowcy. Jednak niekiedy jego odprzedaż nie jest możliwa. Tyczy się to samochodów, które są w fatalnym stanie technicznym, ale również aut powypadkowych, kiedy naprawa przekracza wartość pojazdu. Co wówczas? Znalazło się rozwiązanie i dla takiej sytuacji, która wydawałoby się, jest bez wyjścia. Najprościej jest taki samochód odsprzedać do skupu pojazdów. Przykładem takiego podmiotu na terenie stolicy jest https://autozlomowaniewarszawa.pl/autozlomowanie-warszawa-sulejowek/. To firma, która skupuje samochody, a następnie poddaje je złomowaniu. Oczywiście również i w tym przypadku kierowca może liczyć na pewne zyski, choć nie będą one tak wysokie, jak ma to miejsce przy sprzedaży auta osobie fizycznej.

Jak sprzedać samochód, który nie jeździ?

Problemu ze sprzedażą samochodu na złom nie ma wówczas, kiedy to pojazd jest w stanie sam poruszać się na kołach i dojedzie we wskazane miejsce. Co natomiast, kiedy samochód jest unieruchomiony, jak ma to miejsce na przykład po wypadku czy w przypadku złego stanu technicznego, a nawet wówczas, kiedy nie ma ważnego badania technicznego czy wykupionej polisy OC i nie można poruszać się nim się po drogach? Na szczęście auto złomy nie mają z tym problemu, gdyż same odbierają samochody od klientów. Taką politykę prowadzi na przykład skup złomu z warszawskiego Wawra – https://autolaweta-holowanie.pl/autolaweta-warszawa-bialoleka/. To specjalistyczna i kompleksowa pomoc drogowa, a jednocześnie skup pojazdów. Oczywiście z własną lawetą, a więc transport pojazdu nie jest żadnym problemem.

Widać więc wyraźnie, że sprzedaż samochodu w dobie XXI wieku nie jest niczym specjalnie trudnym Oddanie go na skup, np. na https://autokasacjaradom.pl/autokasacja-zlomowanie-aut-staszow/ to z pewnością lepsze rozwiązanie niż trzymanie go u siebie na podwórku czy działce. Każdy samochód zarejestrowany w wydziale komunikacji musi bowiem mieć ważną polisę OC. Sprzedaż samochodu na skup pozwoli go wyrejestrować, co jest w tym przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla właściciela unieruchomionego pojazdu.

Przypominamy, że wiele wypowiedzi ekspertów ze świata motoryzacji znajdziecie na grupie facebookowej!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *