Subaru XV – wszystko, czego szukasz

[REKLAMA]

Masywny crossover Subaru jest idealny zarówno podczas jazdy po miejskich szosach, jak i przemierzania mniej uczęszczanych dróg. Po nieco bardziej zaawansowanym liftingu otrzymaliśmy samochód, który wygląda znacznie groźniej. Imponująca sylwetka, duży prześwit i dodatki o nowoczesnych liniach to tylko niektóre zalety tego modelu.

Wszystko w jednym samochodzie

Subaru XV to tak naprawdę wszystko, czego potrzebujesz do codziennej jazdy. Zwraca na siebie uwagę przede wszystkim sylwetką – drapieżne wykończenie oraz niezbyt wymagająca linia nadwozia sprawiają, że mamy do czynienia z alternatywą dla potężniejszych SUV-ów. Jednak mimo groźnego wyglądu model może pełnić funkcję rodzinnego vana lub miejskiego hatchbacka, dla którego każde warunki na drodze będą odpowiednie.

Drapieżność i rozpoznawalność

Japoński producent nie oszczędzał na nowych rozwiązaniach: większych lampach, ulepszonej osłonie chłodnicy czy bogatszym wyposażeniu wnętrza. Sylwetka bazuje na nieznanym na rynku europejskim kompakcie Imprezy. Wystarczyło dodać solidne elementy wykończenia, by auto zyskało na agresywności. Wrażenie robią również ciemne, plastikowe wstawki czy 18-calowe kołpaki o charakterystycznych, geometrycznych kształtach. Na uwagę zasługuje również nowa paleta kolorów, spośród których króluje ognisty pomarańcz (Sunshine Orange). Dzięki takim rozwiązaniom Japończyk szczególnie wyróżnia się spośród innych miejskich samochodów.

Aktywny napęd 4×4

Jednak wygląd to nie wszystko. Odnowione Subaru XV to maszyna stworzona do dynamicznej jazdy oraz zmiennych warunków na drodze. Napęd na cztery koła, aktywny podział momentu napędowego czy rozwiązanie Symmetrical AWD nadają Japończykowi idealną zwrotność. Doskonale się prowadzi zarówno na miejskich szosach, jak i nierównych drogach. Pomaga w tym również zwiększona stabilność auta – inżynierowie spłaszczyli profil kadłuba i osadzili go nieco niżej w komorze silnika. W ten sposób samochód stał się bardziej wyważony i znacznie lepiej trzyma się podłoża.

Dynamicznie, ale bezpiecznie

Jednak to systemy bezpieczeństwa sprawiają, że tym autem jeździ się po prostu wyśmienicie. Konstruktorzy zadbali o to, by kierowca i pasażerowie mogli bez obaw pokonywać kolejne kilometry. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wzmocnione nadwozie. Wytrzymałość zwiększają pierścieniowe ramy wykonane z solidnej stali, utrzymujące dach, słupki oraz podłogę. Komfort prowadzenia zwiększa także system lepszej widoczności – dzięki usunięciu martwych pól oraz podwyższenie punktu obserwacji jazdy kierowca ma większą świadomość tego, co dzieje się na drodze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *