Szybki home stage’ing czyli jak szybko zmienić wygląd mieszkania

[REKLAMA]

Może Ci się wydawać, że metamorfoza mieszkania wymaga nie tylko dużych nakładów finansowych, ale również i czasu. Jak się za chwilę przekonasz – niekoniecznie. W tym artykule podpowiadamy, jak wykonać szybki home stage’ing swojego mieszkania. Poświeć wolny weekend i odmień swoje cztery kąty. Jest to łatwiejsze, niż Ci się wydaje.

Zmiany na szybko. Jak odmienić design wnętrza?

Oczywiście liczymy się z tym, że możesz nie mieć wiedzy na temat urządzania domów i mieszkań, a na pewno nie taką, jaką mogą pochwalić się eksperci z branży. Jako że warto uczyć się od najlepszych, w tym wpisie liczymy się z uwagami znakomitych i doskonałych aranżerów. Jednym z nich jest właściciel i prezes znaczącej agencji aranżującej Perfect Space, która swoją siedzibę ma w stolicy, a więc na bardzo wymagającym rynku.

Jeżeli chcesz szybko odmienić wnętrza swojego mieszkania, postaw na proste rozwiązania, dzięki którym mieszkanie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Jak się być może domyślasz, możesz zacząć od pomalowania ścian na nowy kolor.

Jak twierdzi Pan Maciej Balcerek z agencji aranżującej wnętrza w Warszawie, dziś bardzo popularną barwą jest kolor Veri Peri. W najprostszym tłumaczeniu jest to bardzo subtelny fiolet z domieszkami czerwieni i koloru niebieskiego. Warto rozważyć ten odcień szczególnie wówczas, kiedy swoje masz wnętrza urządzone w bardzo popularnym dziś stylu skandynawskim. Sprawdzi się on również we wnętrzach minimalistycznych.

Jak odmienić wnętrza przez nowe meble?

Rzecz jasna zmian we wnętrzach możesz dokonać również przez wprowadzenie nowych mebli. Stawiaj na kształty, formy i kolory, które zapewnią zupełnie inny design, aniżeli miało to miejsce dotychczas. Jak wspomina Pan Maciej Balcerek, dobrze we wnętrzach komponują się meble o opływowych kształtach. Szczególnie jeżeli cenisz sobie nie tylko design, ale także komfort wypoczynku, a przecież temu służą meble tapicerowane. Dobrze, kiedy są to meble na niskich nóżkach, dodatkowo uzupełnione dużymi poduchami. W klasycznych oraz nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się również faliste stoły i stoliki kawowe.

Jakie dodatki na szybki home stage’ing?

Swoje wnętrza odświeżyć możesz również poprzez dodatki. Celuj w dekoracje wykonane z naturalnych materiałów (m.in. drewno, len, sznurek, juta). Możliwości masz naprawdę ogromne. Mogą to być na przykład wazony z ceramiki, wiklinowe kosze, plecione dywaniki czy bambusowe lampy. Jak przystało na nowoczesne wnętrza, postaw także na przedmioty powstałe z recyklingu. Oczywiście wiele korzyści pomieszczeniu zagwarantują zielone rośliny.

Jak widzisz, zaaranżowanie wnętrz na nowo nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a nawet wielu godzin pracy. Jeżeli chcesz nadać nowego looku swoim domom i mieszkaniom, możesz to zrobić w ciągu dnia lub dwóch. W zamian będziesz cieszyć się zupełnie innym, odmienionym mieszkaniem, w którym na pewno poczujesz się lepiej. Szybki home stage’ing może być naprawdę tani i prosty, przy tym bardzo przyjemny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *