Środki czystości dla firm, obiektów, instytucji.

[REKLAMA]

Odpowiednio dobrany zestaw środków czystości jest kluczem w utrzymaniu bezpiecznego środowiska w każdej branży. Niezależnie czy jest to kwestia utrzymania czystości w hotelu, restauracji, biurze czy w zakładzie przemysłowym, dobrze dobrana chemia do sprzątania jest nie tylko gwarancją bezpiecznej i zrównoważonej pracy, ale także wpływa na pozytywny wizerunek firmy. Warto zwrócić się do dystrybutorów profesjonalnych marek, takich jak Diversey, Tenzi, czy Voigt. Profesjonalne środki czystości są zdecydowanie wydajniejsze i bezpieczniejsze dla powierzchni oraz ułatwiają sprzątanie pracownikom porządkowym. Oprócz tego, wykorzystanie profesjonalnych produktów pozwala na zoptymalizowanie kosztów.

Profesjonalne środki do sprzątania – optymalizacja kosztów.

Optymalizację kosztów utrzymania czystości w obiekcie można łatwo przedstawić na przykładach. Załóżmy, że w naszym obiekcie znajdują się kabiny prysznicowe (jest to siłownia, basen czy szkoła), które przez to, że były czyszczone niedokładnie lub nieodpowiednimi środkami, kolokwialnie mówiąc „zaszły brudem”, a wielomiesięczne czy wieloletnie zabrudzenia wydają się nie do usunięcia. W takim przypadku, zamiast kilkukrotnie podejmować próby doczyszczania prysznica, wykorzystując kolejne litry nieskutecznych środków, wystarczy zainwestować w profesjonalne środki myjące. Takim sposobem zaoszczędzimy na czasie, prysznic wyczyścimy przynajmniej 2-3 razy szybciej, a w dłuższym ujęciu czasowym zaoszczędzimy pieniądze, które wydawaliśmy na nieprofesjonalną chemię, która nie przynosi większych rezultatów czystościowych.

Kolejnym przykładem może być zapobieganie niszczeniu powierzchni. Ta kwestia dotyczy przede wszystkim posadzek, które są wyjątkowo mocno eksploatowane w ciągu pracy lub podczas odwiedzin klientów. Posadzka wymaga wymiany o wiele szybciej jeśli czyszczona jest zwykłą, gospodarczą chemią. Przy tak wysokiej eksploatacji w firmach i zakładach, podłogi powinny być odpowiednio zabezpieczone przy wykorzystaniu profesjonalnej chemii do podłóg. Preparaty marki Diversey, takie jak Taski Jontec 300, Taski Jontec Combi czy Taski Jontec Tensol, dzięki specjalnym formułom wnikają w głębsze struktury materiału, zabezpieczając przed potencjalnymi zniszczeniami oraz wypełniając powstałe już zarysowania. Bardzo łatwo można więc wywnioskować, że stosowanie tego typu preparatów odsuwa w czasie wymianę posadzek.

Wielu przedsiębiorców ustrzega się przed zakupem profesjonalnych, zdecydowanie droższych środków do sprzątania, właśnie ze względu na stosunkowo wysoką cenę. Jednak  tak jak zostało wspomniane wcześniej, użycie profesjonalnych środków czystości pozwala na szybsze czyszczenie powierzchni oraz mniejsze zużycie chemii. Takie preparaty są wydajnymi i specjalistycznymi preparatami, w które zdecydowanie warto zainwestować.

Ceny środków czystości.

Uniwersalne środki do mycia powierzchni są około 2 razy tańsze, te najniższej jakości kosztują nawet 3-4 razy mniej niż chemia profesjonalna. Przykładem mogą być płyny do podłóg, jedne z najtańszych kosztują nawet ok. 9-10 zł za litr, natomiast cena wysokiej jakości płynu do podłóg wodoodpornych, jak np. Cif Briliance Ocean z linii Pro Formula to 60 zł za taką samą objętość. Jak widać, różnica jest dość duża, jednak według kart charakterystyk Cif Brilliance Ocean jest dużo bardziej skoncentrowanym preparatem, który jest przeznaczony do wyznaczonych rodzajów podłóg – jego działanie jest więc zdecydowanie wydajniejsze. W ofercie profesjonalnych marek są również superkoncentraty, które są często najwydajniejszą opcją jeśli sprzątamy bardzo duże obiekty. Przykładem dobrego koncentratu w dobrej cenie jest Taski Jontec Extra, którego zalecane dozowanie to jedynie 100 ml na 10 L roztworu myjącego. Łatwo więc obliczyć, że 5 litrów takiego preparatu wystarczy na umycie dużych powierzchni.

Gdzie najlepiej kupić środki czystości do firmy – środki czystości online

Kupowanie ogólnodostępnej chemii w zwykłych sklepach jest jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem, ale tylko i wyłącznie w celu sprzątania domu czy mieszkania. Jeśli chodzi o utrzymanie czystości w firmie, w hali czy restauracji, należy skorzystać z oferty dystrybutora profesjonalnych środków czystości. Coraz częściej dystrybutorzy przenoszą swoją działalność również do sklepów internetowych. Korzystanie z opcji zakupu profesjonalnej chemii przemysłowej przez Internet jest rozwiązaniem najszybszym, a dla wielu przedsiębiorców dużo wygodniejszym. W sklepie internetowym z środkami czystości możemy zapoznać się z pełną gamą produktów, mamy dostęp do wielu promocji oraz możemy w szybki sposób zapoznać się ze specyfiką danych produktów czystościowych. Szybka wysyłka, wybranie ulubionego dostawcy to kwestia, która zdecydowanie zachęca do zakupu przez Internet. Jeśli jednak nie jesteśmy zdecydowani, co do doboru odpowiednich preparatów, możemy skontaktować się z dystrybutorem. Odpowiednio przeszkolone osoby, specjaliści w dziedzinie sprzątania są w stanie, na podstawie specyfiki obiektu i materiałów, przygotować optymalne rozwiązanie.

Które marki środków czystości można zaliczyć do tych profesjonalnych?

Przede wszystkim te, których nie kupimy w zwykłych sklepach. Wynika to z faktu, że takie specjalistyczne środki nie powinny być wykorzystywane w warunkach gospodarczych. Dystrybutorzy chcą mieć pewność, że środki będą używane zgodnie z ich zastosowaniem. Najczęściej polecanymi i sprawdzonymi markami są m.in. Diversey, Tenzi, Voigt czy Buzil. W swojej ofercie posiadają środki do maszynowego oraz ręcznego czyszczenia najróżniejszych powierzchni. Można zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty do czyszczenia podłóg, mebli, do mycia szyb, przeszkleń, pojazdów czy też do prania dywanów i tapicerek. Marki dają więc możliwość wyposażenia firmy we wszystkie niezbędne w utrzymaniu czystości produkty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *