Co warto zwiedzić w Zurychu?

[REKLAMA]

Planując wakacje, można także pomyśleć nad wybraniem się choćby do Zurychu. Jedno z ważniejszych miejsc na mapie Szwajcarii – jako miasto z ogromną historią kryje w sobie wiele miejsc, które sprawią, że zwiedzanie okaże się wielką przyjemnością.

Motyw historii miasta nie został zresztą rzucony ot tak. Pierwsze wzmianki o Zurychu, jako twierdzy na terenie Imperium Rzymskiego pojawiają się już starożytności. Miasto liczy sobie, więc ponad dwa tysiące lat.

Miłośnicy sztuki z pewnością nie przejdą obojętnie obok budynku Kunsthaus Zürich, czyli po prostu Muzeum Sztuki. Przestrzeń wystawiennicza została zaprojektowana przez architektów Karla Mosera oraz Roberta Curjela. Zwiedzający mogą podziwiać dzieła stworzone w okresie od średniowiecza, aż do współczesności. W zbiorach muzeum powołanego do życia w 1910 roku znajdują się między innymi dzieła tak ważnych dla światowej kultury artystów, jak Edvard Munch, czy Pablo Picasso. Oczywiście muzeum Konsthaus nie zapomina także o promowaniu rodzimych artystów. Na ekspozycji znajdują się również prace szwajcarskiego rysownika i malarza   Johanna Heinricha Füssli czy rzeźbiarza Alberto Giacomettiego. Jak nietrudno się więc domyślić, w Konsthaus prezentowane są różne dziedziny z zakresu sztuki wizualnej.

Zurych to również miasto, które powinno zachwycić wszystkich, którzy lubią odkrywać architektoniczne perełki różnych zakątków świata. Do takich można z pewnością może należeć świątynia Fraumünster. Znajduje się ona nad jednym z brzegów przepływającej przez Zurych rzeki Limmat. Początkowo w miejscu kościoła, od IX wieku stał klasztor. Kościół słynie przede wszystkim ze swych niesamowitych witraży zdobiących jego wnętrze. Autorem ozdób są dwaj znakomici artyści – Marc Chagal oraz wspomniany już w tym tekście Alberto Gicometti. Są one znakomitym dopełnieniem całości, i nadają świątyni dodatkowej powagi i majestatu.

Zwiedzając Zurych, nie można przecież także zapomnieć o tamtejszym Starym Mieście. Jak w każdym większym polskim i europejskim mieście, mocnym punktem tego zakątka Zurychu, są z pewnością kamienice oraz ratusz. Początki tych budowli sięgają czasów średniowiecznych. Oczywiście od czasów powstania zabudowania były restaurowane. Jeśli odłożyliśmy trochę… albo jednak o wiele więcej niż trochę pieniędzy, możemy też odwiedzić znajdującą się nieopodal Bahnhofstrasse. To ulica pełna luksusowych sklepów jubilerskich oraz banków.

Skoro już o pieniądzach mowa… Szykując się do szwajcarskiej wyprawy, warto zapewnić sobie zabezpieczenie w postaci gotówki. Radzimy, by wymienić walutę jeszcze przed wyjazdem z Polski. Zabezpieczymy się, gdyby tamtejsze kursy były za wysokie, niż się spodziewamy. Jeśli napięty grafik nie pozwala na wizytę w kantorze, zawsze można skorzystać z opcji internetowej wymiany walut. To szybki i bardzo intuicyjny sposób wymiany waluty. Wystarczy jedynie wybrać kwotę i walutę, jaka przyda nam się podczas podróży. Następnie opłacamy całość przelewem, wcześniej podając dane do wysyłki. Przesyłka będzie dostarczona do domu lub punktu odbioru. Jeśli jednak preferujemy stacjonarne zakupy walut, zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu kantor Gdynia Tavex, gdzie posiadamy ponad 60 walut z całego świata dostępnych od ręki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *