Firmowe wyjazdy z wyższej półki

[REKLAMA]

Incentive travel to formuła, która ostatnio robi prawdziwą karierę. Tym terminem określane są bowiem wyjazdy motywacyjne dla kadry, VIP-ów lub ważnych partnerów biznesowych. Jeszcze nie tak dawno w takie przedsięwzięcia inwestowały duże korporacje, a dziś coraz więcej mniejszych przedsiębiorców dostrzega korzyści płynące z tego typu wyjazdów. Dlaczego stają się one tak popularne?

Firmowe wyjazdy dla pracowników przedsiębiorstwa, o ile dotyczą całego zespołu nikogo już nie dziwią. Wiele spółek co roku funduje swojemu zespołowi choćby weekendowy wyjazd, w czasie którego koledzy i koleżanki mają okazję nie tylko się lepiej poznać, ale także odetchnąć przez chwilę od codzienności.

I choć udział w takim przedsięwzięciu niektórzy uważają za przykry obowiązek, to inni potrafią się nim cieszyć. Pracodawcy coraz częściej poszukują wytrwale ciekawych ofert, tak aby nikt nie czuł się znudzony, aby przynajmniej dla większości impreza była miła i ciekawa. Z kolei Incetive travel to wyjazdy skierowane do ściśle określonej grupy, którą pracodawca pieczołowicie określa.

Czym jest incentive travel i jakie korzyści niesie ze sobą?

Insentive travel to wyjazdy grupowe, ale organizowane dla wybranych pracowników, zwykle dla wyższej kadry, szczególnych klientów firmy albo ważnych partnerów biznesowych.

Takie wydarzenia mają na celu  przede wszystkim integrację uczestników, są też jednak bardzo skutecznym narzędziem motywacyjnym i to nie tylko dla pracowników, ale także dla klientów firmy.

Dzięki takiej przemyślanej turystyce zdecydowanie następuje ocieplenie i zacieśnienie relacji. W pięknym otoczeniu, często w egzotycznym klimacie, a wypracowana atmosfera wpływa potem na lepsze zaangażowanie w pracę, na wzrost lojalności w stosunku do firmy zarówno pracowników, jak i klientów czy partnerów biznesowych. To wszystko przynosi wzrost przychodów i zysków firmy w dalszym etapie.

Incentive travel to wyjazdy dla wybranych

Firma, która zamierza zorganizować tego typu wyjazd musi liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami. To nie są zwykłe podróże. Z reguły wyższa cena, to konsekwencje luksusu, z którego korzystają uczestnicy.

Podróżują oni zwykle pierwsza klasą w samolocie, korzystają z luksusowych autokarów, jedzą często w najlepszych restauracjach. Hotele, w których się zatrzymują, oznaczone są najwyższą liczbą gwiazdek.

Wyjazdy Incentive travel organizowane są często na zamówienie, według szczegółowych wytycznych klienta. Firmy posiadają także własne propozycje, a wiele z nich dotyczy miejsc i wydarzeń jednostkowych, które dzieją się „tu i teraz”. Wiele ofert koncentruje się wokół wydarzeń sportowych na świecie.

Można więc zorganizować wyjazd na najważniejsze turnieje tenisowe na świecie takie, jak chociażby Wimbledon, czy Australian Open. Bez problemu można wybrać się w grupie kibiców na mecze FC Barcelona czy na wyścig Formuły 1.

W ramach wycieczek Incentive travel organizowane są wyjazdy w egzotyczne rejony świata. Nikogo więc nie dziwi wycieczka na Grenlandię czy na Martynikę. Organizowane są też wyprawy z zakresu turystyki kwalifikowanej takie, jak wspinaczki na Kaukazie czy na Kilimandżaro, ale one wymagają już od uczestników doskonałego przygotowania.

Firmy realizujące tak ekskluzywne wyjazdy są w stanie przygotować każdą wyprawę, nawet taką według najbardziej oryginalnego scenariusza zlecającego.

Ważne jest to, aby wyjazd taki był organizowany przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem, a takich można znaleźć chociażby poprzez stronę internetową www.wyjazdydlafirm.pl. Wówczas wiadomo, że trafia się w dobre ręce, a wyjazd będzie przygotowany i przebiegnie perfekcyjnie.

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *