Szafa do pokoju dziecka – czym powinna się charakteryzować?

[REKLAMA]

W pokoju dziecka szafa jest niezbędną częścią wyposażenia. Musi zmieścić się w niej dużo ubrań na co dzień i wyjątkowe okazje, a przy tym na różne pory roku. Ważne, aby była pojemna, a przy tym wytrzymała, ponieważ będzie narażona na nieostrożne użytkowanie. Funkcjonalność to podstawa, ale nie można zapominać o estetyce. Jaką szafę wybrać do pokoju dziecka?

Szafa dla dziecka – jakie rozwiązania oferują producenci?

Łóżeczko w pokoju dziecka to najważniejszy mebel, ale obok niego powinny się znaleźć komoda i szafa. Wybierając szafę wolnostojącą, można ją postawić w dowolnym miejscu pokoju, chociaż wcześniej należy zaplanować, gdzie będzie stać i pod tym kątem dopasować jej wymiary. Jeżeli istnieje taka możliwość, szafa do pokoju dziecięcego może być modelem z jednej linii stylistycznej, aby pasowała do innych mebli. Producenci oferują również rozwiązanie w postaci meblościanki dopasowanej do potrzeb dzieci.

Stylistyka szaf do pokoju dziecięcego

Miejsce do przechowywania ubrań i innych rzeczy powinno zapewniać możliwość dobrej organizacji przestrzeni. W zależności od wielkości pokoju i indywidualnych potrzeb można wybierać spośród szaf jednodrzwiowych, dwudrzwiowych i trzydrzwiowych. Jeżeli pokój zamieszkuje więcej niż jedno dziecko, większa szafa jest wręcz koniecznością, ale trzeba wziąć też pod uwagę, że maluchy szybko rosną i potrzebują miejsca na rzeczy związane np. ze swoimi zainteresowaniami, które mogą się często zmieniać. W związku z tym, że szafa dziecięca powinna służyć przez dłuższy czas, najlepiej wybrać projekt o nowoczesnej stylistyce, która charakteryzuje się prostotą, elegancją i uniwersalnością. Jasna kolorystyka sprawia, że nawet pojemne szafy trzydrzwiowe nie przytłaczają wnętrza. Wśród częstych propozycji producentów znajduje się szafa dziecięca biała. Propozycje szaf o lekkim i pięknym designie można znaleźć na stronie pinio.com.pl. Wnętrza szaf można dostosować do indywidualnych potrzeb. Możliwy jest na przykład montaż dodatkowych półek.

Idealna szafa, czyli bezpieczna

Aby szafka do pokoju dziecięcego była bezpieczna, musi być wykonana z materiału przyjaznego zdrowiu, a jest nim drewno. Jako naturalny materiał nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Stanowi odpowiedni wybór dla alergików. Warto wybierać meble sosnowe, które wyróżniają się właściwościami antystatycznymi. Nie przyciągają kurzu, a więc nie stwarzają odpowiedniego środowiska dla roztoczy stanowiących przyczynę alergii. Na dodatek drewniana szafa dla dziecka jest pokrywana nietoksycznymi farbami – coraz częściej stosuje się ekologiczne farby wodne. Szafy dla maluchów powinny być produkowane z drewna wysokiej jakości. Ważne jest także staranne wykończenie. Na powierzchni nie powinno być zadziorów i meble nie powinny mieć ostrych kantów. Kilkulatki już samodzielnie wyciągają niektóre rzeczy z szafy, więc należy zwrócić uwagę, aby mechanizmy zamykania były bezpieczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *