Kawa w kapsułkach – jak wybrać najlepszą?

[REKLAMA]

Kawy w kapsułkach cieszą się coraz większą popularnością. Ekspresy takie spotkamy w biurach, salonach usługowych, a także w domach. Skąd tak duża ich popularność, czym różnią się kapsułki, a także jak wybrać najlepszą kawę w kapsułkach dla siebie?

Kawa w kapsułkach – nespresso a może coś innego?

Wśród wielu gatunków kaw w kapsułkach Nespresso jest chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych i znanych. Słysząc nespresso, od razu na myśl przychodzą kolorowe kapsułki, które wystarczy włożyć do niewielkiego, zgrabnego ekspresu, aby już za kilka chwil otrzymać pyszną aromatyczną kawę. No właśnie, a dlaczego właśnie te kapsułki mają różne kolor, co one oznaczają i czym się różnią?

Rodzaje kaw w kapsułkach

Jeżeli chodzi o kawy w kapsułkach, to są one dostępne w bardzo wielu rodzajach i wariantach smakowych. W zależności od rodzaju ekspresu, mamy oczywiście do wyboru różne rodzaje kaw i kapsułek, które będą miały różne kolory, wyróżniające właśnie konkretny rodzaj kawy. Najczęściej jednak możemy znaleźć następujące gatunki kaw:

  • espresso
  • podwójne espresso
  • kawa czarna lungo
  • kawa czarna americano
  • kawy smakowe
  • cappucino
  • latte
  • latte macchiato
  • kawy bezkofeinowe.

Oprócz określonej mocy kawy, wśród kapsułek takich jak nespresso mamy do wyboru także określone mieszanki kaw. Możemy skorzystać z kapsułek zawierających 100% arabicę, czy też mieszanki Arabiki i Robusty, a także samą Robustę. Niektórzy producenci wypuszczają co jakiś czas na rynek specjalne edycje kapsułek o wyjątkowym smaku, czy też zawierające kawę o specjalnym pochodzeniu – na przykład z ziaren uprawianych w Kenii, czy też Etiopii – takie gratki dla koneserów kawy sprawiają, że kapsułki wciąż zaskakują i dostarczają nowych doznań smakowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kawę w kapsułkach?

Ogromny wybór kawy w kapsułkach może dostarczyć też wielu dylematów, jaką bowiem kawę wybrać, która firma jest najlepsza, który rodzaj będzie dla nas najlepszy? Przed zakupem odpowiednich kapsułek musimy przede wszystkim zawęzić swoje poszukiwania do tego rodzaju, który będzie kompatybilny z posiadanym ekspresem. Jeżeli na przykład mamy w domu ekspres na kapsułki Nespresso, wówczas wybierajmy wśród kapsułek nespresso dedykowanych do naszego urządzenia. Kolejną kwestią będzie rodzaj preferowanej przez nas kawy – jeżeli na co dzień pijemy tylko kawę czarną, skupmy się na odpowiednim zapasie kapsułek zawierających kawę czarną. Możemy dodatkowo wybrać kilka kaw smakowych czy też mały zapas kaw mlecznych, które będziemy mieć w gotowości na wypadek odwiedzin kogoś, kto preferuje kawy z mlekiem. Zwróćmy też uwagę na parametry kawy, większość producentów określa dokładnie nuty smakowe, a także moc kawy, co pozwala dopasować kapsułki do własnych upodobań. Inne kwestie, jakie możemy wziąć pod uwagę to rodzaj opakowania – czy jest biodegradowalne, cena, a także wielkość opakowania – wybierajmy te, które będą dla nas najkorzystniejsze cenowo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *