Jak wygląda badanie urologiczne – jak się do niego przygotować?

[REKLAMA]

Jak wygląda badanie urologiczne – jak się do niego przygotować? Z tym pytaniem boryka się wbrew pozorom dosyć spora liczba zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż złe przygotowanie się do badania może skutkować między innymi zakłamanymi wynikami, lub wręcz uniemożliwi jego przeprowadzenie. Dlatego też wychodząc naprzeciw waszym potrzebom, postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, w jaki sposób należy przygotować się do badania urologicznego.

Wszystko tak naprawdę zależy od badania

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, wszystko, tak naprawdę w tej kwestii zależy od tego, jakie badanie mamy przejść, gdyż na przykład usg jąder jest inaczej przeprowadzane niż usg układu moczowego. Dlatego też co do zasady przyjmuje się, że przed wizytą po pierwsze należy postępować zgodnie z zaleceniami, jakie przekaże nam lekarz urolog. Warto też zabrać ze sobą, jeżeli posiadamy historię naszego wcześniejszego leczenia, oraz informacje o chorobach przewlekłych. Wielu z was zapewne w tym momencie zastanawia się, dlaczego jest to atak ważne. Otóż po pierwsze niektóre dolegliwości mogą być wynikiem różnego rodzaju chorób przewlekłych, po drugie zaś niektóre leki również mogą wywoływać niepożądane zmiany w naszym szeroko rozumianym układzie moczowym.

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia stulejki?

Co do zasady, w przypadku wykonywania plastyki napletka, czyli inaczej mówiąc stulejki, oprócz wyżej wymienionych czynności należy:

-ogolić lub wydepilować okolice penisa,

-wyleczyć różnego rodzaju stany zapalne – ich występowanie może w znaczący sposób utrudnić gojenie się rany po zabiegu,

-warto wcześniej (jeżeli lekarz sam tego nie zleci) podstawowe badania krwi, takie jak, chociażby morfologia,

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu korekcji wędzidełka?

Zabieg korekcji wędzidełka prącia polega przede wszystkim na odpowiednim podcięciu wędzidełka w celu usunięcia dolegliwości bólowych związanych z odciąganiem napletka w czasie czynności higienicznych. Nie należy jednak go mylić ze stulejką, gdyż są to dwie zupełnie różne od siebie dolegliwości. Jeżeli zaś chodzi o zalecenia, jakie zazwyczaj przed zabiegiem wydaje urolog Toruń, to są one dokładnie takie same jak w przypadku zabiegu plastyki napletka, czyli zabiegu usunięcia napletka.

Czym jest wodniak jądra oraz jak przygotować się do zabiegu jego usunięcia?

Wodniak jądra jest to rodzaj specyficznej torbieli, której charakterystyczną cechą jest nagromadzenie płynu surowiczego w obrębie moszny. Wodniak jądra może wystąpić na skutek niezarośnięcia się wyrostka pochwowego po zstąpieniu jądra. Co do zaleceń w przypadku zabiegu jego usunięcia, każdorazowo są one indywidualnie ustalane z pacjentem, gdyż wodniak jądra może być związany z różnego rodzaju chorobami takimi jak między innymi nowotwory narządów płciowych. Jeżeli zaś chodzi o jego usuniecie, to zazwyczaj stosuje się dwie metody, a mianowicie spuszczenie płynu z torbieli poprzez jej nakłucie odpowiednią strzykawką, oraz operacyjne usunięcie torbieli.

Podsumowanie

Konsultacja urologiczna może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na szybkim oraz co równie ważne, trwałym powrocie do zdrowia. Dlatego też nie warto lekceważyć niepokojących objawów, gdyż wczesne wykrycie danej choroby może skutkować znacznie szybszym powrotem do zdrowia. Jest to szczególnie ważne w przypadku na przykład dzieci, gdyż choroby układu moczowego mogą wpłynąć negatywnie na jego rozwój. Podobnie jest też w przypadku osób dorosłych, warto więc skorzystać z pomocy urologa. Sprawdź na www.citomed.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *