Co zrobić ze zniszczonymi autami firmowej floty?

[REKLAMA]

Firmy transportowe, ale oczywiście nie tylko, mają w swoich flotach nie tyle po kilka czy kilkanaście, ile nawet kilkadziesiąt czy kilkaset aut. Logiczne jest, że bardzo często takie pojazdy są pozyskiwane na umowy leasingowe, a po wszystkim oddawane i kupowane nowe. Co natomiast, jeżeli jest to pojazd właścicielski i nie nadaje się on do dalszej jazdy w warunkach firmy? Możliwa jest jego kasacja. Lepszym rozwiązaniem, które przyniesie również większy zysk dla firmy, jest ich odsprzedaż. Samochody odprzedawać można klientom prywatnym, innym firmom lub do specjalnych punktów, jakimi niewątpliwie są skupy samochodów. Czy taka odsprzedaż jest opłacalna?

Jakie samochody przyjmują skupy?

Skupy samochodów są dziś obecne na terenie całego kraju. Nie ma w tym nic szczególnego, ponieważ popyt na sprzedaż samochodów jest ogromny. Tym bardziej że takie punkty skupują wszystkie pojazdy niezależnie od tego, w jakim są one stanie. Oczywiście, tyczy się to również rodzaju pojazdu czy typu nadwozia. Dlatego sprzedać można w nich auta osobowe, ciężarowe, motocykle, a nawet maszyny rolnicze.

Co jeszcze? Pamiętajmy również o tym, że sprzedać można każdy samochód bez względu na jego stan. Co to oznacza w praktyce? Ano tylko tyle, że odprzedać można tutaj samochody kompletnie wyeksploatowane, które nie nadają się już do dalszej jazdy. W firmach zdarza się to rzadko, gdyż samochody są tu często serwisowane, ale przedsiębiorstwa tnące koszty, które dodatkowo stawiają na pojazdy z rynku wtórnego, również i z tym mają problem. Poza tym w takim miejscu sprzedać można samochód, który jest po wypadku, a jego naprawa do stanu używalności znacznie przekracza wartość auta. Jako że takiego samochodu nie opłaca się już naprawiać, a w dalszym ciągu musi on być zarejestrowany, czyli powinien mieć też opłaconą składkę polisy OC, lepiej odpuścić i postawić na odsprzedaż. Takie pojazdy skupuje m.in. skup aut Wołomin, choć to tylko jeden z takich punktów w okolicach stolicy Polski, który pomaga klientom w pozbyciu się problemu. Podobnie działa na przykład skup aut Żyrardów. Co istotne, oba podmioty, choć to norma na terenie całego kraju, mają też własne lawety. To ważne, jeżeli samochód nie porusza się na kołach. Wówczas na miejsce zostanie przetransportowany przez firmowy transport do auto-skupu.

Ile warte są auta na skupie samochodów?

Jak wiele można otrzymać za taki samochód? Będąc szczerym na pewno nie tak dużo, jak jest to w przypadku odsprzedaży samochodu, na który jest duży popyt i jest on w pełni sprawny. To akurat niemożliwe i jest jak najbardziej logiczne. Niemniej jednak na pewno są to kwoty wyższe, aniżeli uzyskać można z kasacji takiego pojazdu na stacjach demontażu. Jeżeli dodamy do tego również mniej formalności z tym związanych, wydaje się, że wybierając pośród dwiema opcjami – auto skup i stacja demontażu – o wiele lepiej wygląda oddanie auta na skup. To szansa na to, aby szybko pozbyć się problemu, jakim będzie taki pojazd dla firmy, ale tyczy się to również osób prywatnych.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *