Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania foteli masujących

[REKLAMA]

Fotele masujące to nowoczesny sposób na rozluźnienie napiętych mięśni i odprężenie. Na pewno każdy chciałby doświadczyć uczucia, jakie dają one podczas masażu całego ciała lub jego wybranych części. Jednak czy fotele masujące są dla wszystkich?

Fotel dla każdego

Przy zakupie fotelu trzeba zadać sobie pytanie – kto będzie z niego korzystał? Każdy model jest przystosowany do poszczególnych potrzeb klienta. W przypadku zakupu do domu dodatkowo powinno się zamówić fotel, który będzie pasował do naszego wzrostu i wagi. Powinno się jednak wziąć pod uwagę również siłę nacisku masażu tak, by nie sprawiał on bólu, a przynosił jedynie przyjemność.

Przed zakupem

Trzeba zacząć od tego, że fotel masujący powinien posiadać certyfikat CE, który zapewnia o tym, że produkt został sprawdzony i jest w stu procentach bezpieczny. Przed zakupem warto to sprawdzić, by mieć pewność, że produkt jest legalnie dopuszczony do sprzedaży i w razie awarii nie wyrządzi nam krzywdy. Dam na to również pewność, że gdy fotel się popsuje, a jego gwarancja nie minie, firma sprzedająca odeśle nam nowy, działający produkt.

Fotel masujący – przeciwwskazania

Fotele z masażem są bezpieczne, ale nie zawsze i nie dla każdego. Jakie są przeciwwskazania do używania takiego fotelu? Najczęściej wiążą się one z poważnymi chorobami lub czasowymi niedyspozycjami. Nie mogą go używać kobiety, które są w ciąży lub przechodzą okres menstruacji oraz osoby z wysoką gorączką, urazami kości, świeżymi ranami pooperacyjnymi i wszczepionymi rozrusznikami. Kategoryczne przeciwwskazania do masażu występują w przypadku nowotworu lub urazu kręgosłupa. Natomiast w przypadku przejedzenia nie powinno się używać fotela masującego do momentu, aż ono minie.

Jeśli nie dolega nam nic poważnego, nie trzeba całkowicie rezygnować z masażu na fotelu masującym. Zostały one stworzone, by masować każdą część naszego ciała. Jeżeli ktoś posiada żylaki nóg, wystarczy nastawić masaż na inne miejsca, które tego potrzebują. Tak samo może być w przypadku złamania ręki. Przy zastosowaniu się do przeciwwskazań, fotele masujące dadzą nam satysfakcję i czystą przyjemność z ich użytkowania.

Oferta na najlepsze fotele masujące znajduje się w Twoim zasięgu: https://casada.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *