Krem przeciwzmarszczkowy – jaki powinien być ich skład, aby były skuteczne?

[REKLAMA]

Produkty mające na celu przeciwdziałaniu starzeniu się stanowią na rynku sporą część kosmetyków aplikowanych na skórę. Podczas wyboru takiego preparatu warto skupić się na jego składzie, ponieważ w zależności od zawartych w nim substancji efekt działania będzie nieco się różnił. Rekomendowanym produktem doskonale opóźniającym proces starzenia jest preparat marki Clarena. Czym warto kierować się podczas wyboru kosmetyku przeciwzmarszczkowego?

Czy krem przeciwzmarszczkowy jest dużym wydatkiem?

Wiele osób jest przekonanych, iż kupno dobrego kremu przeciwzmarszczkowego nie jest możliwe bez wydania dużych sum pieniędzy. To prawda, rozglądając się po sklepowych półkach czy internetowych sklepach nie trudno zauważyć, iż większość tego typu produktów posiada ceny średnie, wysokie, a nawet pretendujące do kosmetyków marki premium. Warto wiedzieć, iż nie zawsze cena idzie w parze z jakością produktu. Dobry produkt przeciwzmarszczkowy powinien zawierać w swoim składzie dwa podstawowe składniki – antyoksydanty oraz retinol. To właśnie te składniki są odpowiedzialne za skuteczność działania preparatu.

Krem przeciwzmarszczkowy – zawartość

Jednym z podstawowych składników kremów przeciwzmarszczkowych oraz kremów pod oczy jest retinol. Jest to aktywna forma witaminy A. W trakcie procesu starzenia się organizm w naturalny sposób traci tę witaminę przyczyniając się to powstania m.in. starczych zmian naskórnych. Retinol jest związkiem, który posiada zdolność do odwrócenia takich zmian. Kwas retinowy cechuje się właściwościami:

  • wspiera budowę kolagenu,
  • regeneruje komórki skóry,
  • działa przeciwzmarszczkowo – uzupełnia w skórze braki witaminy A,
  • wyrównuje kolor skóry.

Retinol jest związkiem zawartym w znacznej ilości w kremach typu 20+, 30+ i wyżej. Przyczynia się on do nakierowania, w jaki sposób maja postępować młodsze i zdrowsze komórki. Efektem regularnego stosowania kremu pod oczy i przeciwzmarszczkowego jest jaśniejsza, gładsza i jędrniejsza skóra.

Drugim bardzo istotnym składnikiem przeciwwyważeniowym są antyoksydanty. Zawarte w kremie przeciwutleniacze ochraniają skórę przed nadchodzącym zmianom jej starzenia się, jak i pełnią rolę funkcję odmładzającą dzięki naprawie i leczeniu dojrzałej skóry. Antyoksydanty zapewniają ochronę skórze przd wolnymi rodnikami oraz czynnikami wywierającymi negatywny wpływ, m.in. promieniowanie UV i zanieczyszczenia środowiska. Ponadto wspierają strukturę skóry zmniejszając jej uszkodzenia. Głównymi przeciwutleniaczami zawartymi w kremach przeciwzmarszczkowych i kremach pod oczy są witamina C oraz E.  W składzie preparatów występują również nikotynamidy, ekstrakty z zielonej kawy oraz resweratrol. W związku, iż antyoksydanty posiadają właściwości prewencyjne, warto je stosować przed jakimikolwiek zmianami wskazującymi na starzenie się skóry. Właściwie odżywiona skóra skuteczniej będzie bronić się przed genetycznie uwarunkowanymi zmianami naskórnymi i wpływem środowiska.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *